Duże ilości spożywanych płynów podczas dnia

Pytanie dotyczace pecherza. Witam, chcialem sie o cos zapytac. Jestem facetem, mam 18 lat. Wypijam duzo plynow w ciagu dnia, okolo 4-6 litrow. Przez to czesto oddaje mocz, czasami potrafie wypic nawet 2 litrowa butelke w ciagu 2 godzin. I teraz moje pytanie, czy moge sobie takim spozywaniem plynow powiekszyc prostate czy nabawic sie innych klopotow ze zdrowiem? Czy jest to niebezpieczne?

Niepotrzebnie obciąża Pan nerki i układ moczowy takąilością płynów, może też PAn zakłocić równowagę elektrolitową organizmu. Pytanie - czemu tak dużo Pan pije. Czy choruje Pan na cukrzycę? Może spożywa Pan napoje bardzo słodkie, co podnosi pragnienie jeszcze bardziej?

Czy odczuwa Pan stale silne pragnienie? Co się dzieje, jak Pan nie wypije napoju?
Tak duże ilości płynów mogą szkodzić, a tak duże pragnienie może być objawem wielu chorób dlatego proszę udać się do lekarza.
Pozdrawiam