Duże naczynia klp w normie, światło tchawicy i oskrzeli zachowane
Witam. Proszę o interpretacje wyniku badania TK klatki piersiowej. Badanie TK klp z kontrastem, warstwami 2,5mm. Rozpoz.kliniczne: Bóle w klatce piersiowej do diagnostyki. W Rtg niejednoznaczne zacienienie rzucie VI międzyżebrza prawego. W seg. VI prawym podoplucnowy guzek sr. 3,4mm poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne śródp. i wnęk nie powiększone. Duże naczynia klp w normie. Światło tchawicy i oskrzeli zachowane. Zarysy opłucnej gładkie, jamy opłucnej bez cech płynu.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Opis nie wskazuje jednoznacznie na konkretną jednostkę chorobową, wskazana jest konsultacja u pulmonologa, który odniesie wynik badania do Pani stanu zdrowia i objawów oraz wywiadu chorobowego (np. przebyte zapalenia płuc, choroby przewlekłe, wywiad rodzinny).