Dwa owalne ogniska osteosklerotyczne otoczone obszarem kości o obniżonym wysyceniu
Witam! Od pewnego czasu mam ból kolana lewego- który jest a potem ustępuje. W trakcie "bólu" wyczuwana jest mała "grudka". Byłam na USG wyszło w porządku- mój ortopeda skierował mnie na RTG. ( padło hasło że to może być ciało obce w kolanie) Oto jego opis: "Uwidocznione są dwa owalne ogniska osteosklerotyczne otoczone obszarem kości o obniżonym wysyceniu : 1. wlk 5,7 x 4,5 mm w nasadzie kości piszczelowej lewej pośrodkowo 2. wlk 6 mm podchrzęstnie w obrębie powierzchni stawowej kłykcia boczneg

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie stawu kolanowego. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.