Dwa torbiele na lewym jajniku a zagrożenie chorobą nowotworową

Witam 2 tygodnie temu moj ginekolog wykrył u mnie 2 torbiele 50i29mm.na lewym jajniku. Przeprowadził wszelkie badania tupu usg.Nie zalecił mi zadnych innych badań w szpitalu ani leków czy tez biopsji powiedział tylko ze po 3miesiacach powinny same zginąć dlatego wizytę kontrolna mam za 3miesiace.Mam pytanie czy grozi mi rak.Obecnie mam miesiączke i czuje ból lewego jajnika czy to normalne? Dodam co powiedział lekarz ze torbiel ma cienka ściankę i jest wypełniona płynem i brak masy opłucnej.

Wydaje się ,że postępowanie lekarza jest właściwe, dla pewności warto rozważyć przy kolejnym USg, jeśli zmiany bedą się utrzymywały wykonanie badania poziomu markerów