Dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia

Witam (30 lat). Mam pytanie: wczoraj zażyłam dwie tabletki antykoncepcyjne naraz, bo pomyliłam dni i myślałam, że dzień wcześniej nie wzięłam :( Były to dwie ostatnie tabletki z opakowania. Dziś rano byłam w przychodni z pytaniem co dalej... Lekarz odpowiedział, że mam zrobić 6 dni przerwy, z tym że nie zapytałam od kiedy, od dziś czy od jutra, skoro prawidłowo ostatnią tabletkę powinnam zażyć dziś i następne opakowanie zacząć od następnego czwartku. Jeżeli mam liczyć od dziś (bo wczoraj wzięłam dwie ostatnie tabletki), to nowe opakowanie zacznę w poniedziałek 3 dni wcześniej niż zwykle. Jak to wpłynie na organizm?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Lekarz miał zapewne na myśli to, żeby 7-dniową przerwę skończyła Pani o jeden dzień wcześniej (czyli zrobiła 6 dni przerwy). Inaczej mówiąc, proszę potraktować pierwszy dzień, w którym zabrakło Pani tej ostatniej tabletki do zażycia (czyli środa) jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. W takiej sytuacji rozpocznie Pani nowy blister dzień wcześniej niż zazwyczaj (czyli nie w czwartek, a w środę). Taka zmiana nie wpłynie negatywnie na organizm.

Pozdrawiam!