Dwie zmiany w piersi a wykonanie BAC

W USG piersi stwierdzono u mnie małą torbiel 4 mm oraz zmianę której nie było widać w czasie badania USG, dopiero jak pokazałam gdzie coś wyczuwam to lekarz ledwo ją zobaczył. Ma ok. 1 cm. Lek. twierdzi że BAC będzie trudna do zrobienia i lepiej nie robić. Zastanawiam się jednak nad zrobieniem BAC obu zmian, dla pewności. Czy może być to niemożliwe z powodu złego ulokowania zmiany? Czy warto zrobić BAC torbieli? Lek. uważa że nie trzeba, ale ja się martwię. Miałam już mammotomię 3 razy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! BAC torbieli raczej się nie wykonuje. Druga zmiana, teoretycznie może wymagać BAC, aczkolwiek powinna Pani zaufać lekarzowi prowadzącemu.