Dwutygodniowe opóźnienie miesiączki po stosunku bez zabezpieczenia

14 dni spóźnia mi się okres. Współżyłam bez zabezpieczenia, ale nie było wytrysku. Od razu po stosunku miałam plamienia przez ponad tydzień. a w dniu spodziewanego okresu ból podbrzusza i od tamtej pory mam nacisk na pęcherz i ból na dole pleców. Robiłam trzy testy w odstępie kilku dniowym i wszystkie wyszły negatywne. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli trzy wykonane testy ciążowe są negatywne, ryzyko ciąży jest naprawdę niewielkie. Opisane objawy mogą być natomiast wynikiem schorzeń układu rodnego. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji oraz postawienia konkretnej diagnozy sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.