Dyskretne uwypuklenia krążków międzykręgowych typu "bulging disc"
Witam Zrobiłam rezonans kręgosłupa lędźwiowego oto mój wynik spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej,na poziomie l2/l3i l3/l4widoczne są dyskretne uwypuklenia krążków międzykręgowych typu "bulging disc",bez ucisku na struktur nerwowych. do tego dochodzą dwa problemy pierwszy rezonans wykonałam bo miałam wypadek w pracy upadłam jak długa,a druga sprawa to wykonałam dwa dni temu test ciążowy i okazało się że wyszedł pozytywny co mam teraz zrobić co oznacza mój wynik rezonansu proszę o radę

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.