Plamienie po seksie w ciąży

Dzień dobry! Jestem w 6 tygodniu ciąży. Miałam stosunek seksualny z mężem rano, parę godzin później miałam na papierze w toalecie śluz z lekką domieszką jasnej krwi, ale naprawdę malutko i zdarzyło mi się to 2x w ciągu dnia. Mam 2 stopień nadżerki, nic mnie nie boli. Dziękuję i czekam na odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Jeżeli krwawienie nadal występuje powinna Pani udać się na wizytę do lekarza ginekologa. Każde nieprawidłowe krwawienie z dróg rodnych powinno być sygnałem alarmowych i wymaga konsultacji ginekologicznej, zwłaszcza podczas ciąży. Mimo, że w pierwszych tygodniach ciąży plamienie, czy też ból podbrzusza może występować fizjologicznie nie należy tego objawu lekceważyć. Zazwyczaj w takim przebiegu dolegliwości rokowanie jest dobre. Czynnikiem sprzyjającym występowaniu takich objawów w Pani przypadku może być występowanie nadżerki, zwykle w przebiegu ciąży jest to nierównowaga hormonalna, której zapobiega się stosując odpowiednią suplementację. W razie braku nieprawidłowości w badaniu ginekologicznym oraz USG rokowanie jest dobre, jednak należy być w stałej kontroli ginekologicznej. Pozdrawiam serdecznie!