Egzema na dłoniach a prawdopodobieństwo alergii na histaminę

Mam egzemie na dłoniach. Brałam przez jakiś czas antybiotyk, steryd i leki histaminowe to ręce się zagoiły. Gdy przestałam brać antybiotyk i steryd to problem wracał. I tak w kółko. Teraz brałam tylko przeciwhistaminowe to i tak wyprysk wyskakiwał na dłoniach. Postanowiłam je odstanowić. Od trzech dni ich nie biorę i chyba widzę poprawę. Czy można mieć uczulenie na histaminę ? Czy można mieć niedobór/nadmiar histaminy przez branie lek. przeciwhistamin. a w konsekwencji egzemie na dłoniach?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Konieczne jest poznanie dokładnie jakie leki Pani przyjmowała, w jakiej dawce? sądzę, że uczulenie jest możliwe.