Emocjonalne podejście do każdej życiowej sytuacji

Witam. Mam 18 lat i przejmuję się większością rzeczy. Nie uważam, abym miała problem ze swoim wyglądem czy zachowaniem. Lubie siebie, bo wiem, że każdy ma jakieś niedoskonałości. Jednak dosłownie codziennie, godzinami w głowie analizuje wiele zdarzeń, wspomnień i w pewien sposób się nimi zadręczam. Wyjście ze znajomymi potrafi sprawić, ze jest mi "ciężko wewnątrz" i nie mogę przestać o nim myśleć. Szukam w nim czegoś złego, mimo, że nikt nie zwraca na to uwagi.
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Piszesz, że lubisz siebie, bo wiesz, że każdy ma jakieś niedoskonałości. Jednak z drugiej strony zadręczasz się i analizujesz różne wydarzenia, poszukujesz w nich czegoś złego.
Czy jesteś perfekcjonistką? Jak reagujesz na niepowodzenie i krytykę ze strony innych ludzi?
Pozdrawiam

Witam,

zalecane jest wsparcie psychologiczno - psychoterapeutyczne , wspólnie ze specjalistą będzie łatwiej zrozumieć i leczyć problem. Pacjent i terapeuta pracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu, w kontekście przyczynowo - skutkowym, w związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie