Endometrium cum signis proliferationis

Prosze o pomoc w przetlumaczeniu wyniku badania histopatologicznego. Endocervicitis chronica -1,2 Fragmenta epitheli plani normalis 2 Endometrium cum signis proliferationis 1,2 Hyperplasia endometrialis glandularis simplex focalis Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

przewlekly stan zaplany blony sluowej kanalu szyjki macicy , freagmenty prawidłowego nabłonka, blona sluzowa trzonu macicy z cechami proliferacji, ogniskowy prosty przerost gruczolowy blony sluzowej macicy. proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępwoanie.