Epilepsja i lekkie upośledzenie umysłowe oraz uzależnienie od alkoholu

Witam,mój brat ma 29 lat, choruje od dziecka na epilepsje, ma zdiagnozowane lekkie upośledzenie umysłowe oraz jest uzależniony od alkoholu. Obecnie zgodził się na dobrowolne leczenie w ośrodku terapii uzależnień. Od dziecka jest osobą bardzo agresywną. Mieszkamy tylko z Mamą i nie radzimy sobie z jego agresją, terroryzuje nas i jesteśmy wiecznie zdenerwowane i przestraszone o jego wybuchy. Czy leczenie lekami psychotropowymi może wpłynąć na jego zachowanie? czy mają Państwo jakiś inny pomysł?

Dzień dobry,

Proszę udać się osobiście do Poradni Leczenia Uzależnień i tam szukać odpowiedniej formy pomocy dla całej rodziny.

Witam, skoro brat zgodził się na leczenie, to ważne by je podjął. Doradzam by także Pani skorzystała w Poradni Leczenia Uzależnień z wizyty dla rodzin osób uzależnionych, gdzie terapeuta pomoże Pani, doradzi co jeszcze można w tej sytuacji zrobić, jak postępować z bratem. W Poradni LU może odbyć Pani taka wizytę w ramach NFZ. Pozdrawiam serdecznie.