Fantazje o kochance a zachowanie partnerki

fantazje na temat posiadania kochanki to nie do konca jest tak ,bo ja mam fantazje para z para i mialem juz je dluzszy czas przed zdrada mojej partnerki. ona wiedziala o tym i nawet kiedys powiedziala ze niemoglaby patrzec jak ja z inna sie kocham i ze niemoglaby tak ze inny ja dotyka a toz po tym zdradzilamnie. odemnie nieraz wyciagala jakie mam fantazje i mowila ze by to zrobila a pozniej sie wycofywala . wiec juz niewiem co myslec ,to co ona chce i robi jest ok co ja chce i zrobie juz nie.

Wygląda na to, że w Państwa relacji jest wiele niedomówień i trudności komunikacyjnych, z których potem wynikają niejasności i kryzysy.
Ważne, żeby Państwo mówili sobie także o swoich granicach, rzeczach nieakceptowalnych wyraźnie. Pytanie także, czy jest możliwe znalezienie wspólnego, satysfakcjonującego Was oboje sposobu realizacji potrzeb? Takie fantazjowanie, a zdrada szczególnie, podważa zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i bliskości w relacji. Warto na tym pracować.
Być może spotkanie z psychologiem pracującym z małżeństwami lub seksuologiem byłoby dobrym pomysłem?

Dzień Dobry Panu,

Sugeruję usiąść wspólnie z Partnerką i w spokojnej rozmowie każde z Państwa, pojedynczo niech powie o swoich fantazjach (najlepiej zapisując na kartce), i potem wspólnie zadecydować na co moglibyście się zgodzić, oczywiście w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami...

Z przesłaniem tylko dobrej komunikacji,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl