Faza lutealna a rozciągliwy śluz

Mam jeszcze jedno pytanie, poniewaz wydaje mi sie ze nieco rozchwialy mi sie hormony. Czy sluz o cechach plodnych (rozciagliwy) moze wystepowac w fazie lutealnej az do samego okresu? I czy moze to byc wynik podwyzszonego poziomu estrogenow? Ostatnio zauwazylam u siebie znaczne i przedluzajace sie w cyklu opuchlizny zwykle wystepowalo ono kilka dni przed miesiaczka a teraz jest praktycznie przez caly cykl poza krwawieniem. Opuchniete mam nawet powieki. Czy moze raczej szukac przyczyny w tarczycy?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proponuję wykonać badania hormonalne przede wszystkim. A także badania ogólne. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego