Fioletowe zabarwienie palców u 56-letniej osoby
Witam, Mam 56 lat i od kilku m-cy mam problem z dużymi palcami u stóp, są fioletowo-żółte. Miesiąc temu miałam EKG, morfologię usg jamy brzusznej i wszystko w najlepszym porządku. Z czym to może mieć związek? Około 2m-cy temu miałam delikatną anemię i różę umiejscowioną na kończynie górnej- jestem kilka lat po mastektomii. Za odpowiedź z góry dziękuję

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Niestety bez oceny palców w badaniu trudno jest mi zaproponować możliwą przyczynę. Mogą to być objawy miejscowego niedokrwienia lub choroby małych naczyń. Sugeruję kontakt z chirurgiem naczyniowym lub reumatologiem.