Gdzie się udać przy problemie ze złapaniem pełnego oddechu?

Witam. Otóż od jakiegoś roku rzadko mogę złapać pełny oddech, przy ziewaniu oddech jest lepszy. Czytałem że to jest związane z psychiką. Przeżyłem dużo i moja psychika była bardzo zła. Czy mam się z tym udać do lekarza czy coś innego? Dziękuję za odpowiedź z góry :)

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Możliwym jest, że Pana objawy mogą mieć związek z zaburzeniami lękowymi. Zachęcam jednak do konsultacji ze specjalistą, aby wykluczyć ewentualne przyczyny somatyczne. Jeśli przypuszczenie o psychogennym podłożu dolegliwości się potwierdzi myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby psychoterapia w kontekście zaburzeń nerwicowych.

Pozdrawiam serdecznie