Gdzie szukać pomocy, gdy odczuwam smutek w wyniku różnych incydentów w moim życiu?

Od pewnego czasu bardzo nie radzę sobie ze sobą. Pewnie wpływ na to mają i miały dosyć nieprzyjemne incydenty w moim życiu. Czuję, że potrzebuję pomocy i wsparcia bo powoli zaczynam już rozdawać swoje rzeczy. Boję się iść do poradni - wstydzę się bo co powiem? Że jest mi smutno? Powinnam być poważna i wziąć się w garść, co jak powiedzą że przesadzam? Nie opowiem przecież o swoim życiu, spalę się ze wstydu że jestem takim nieudacznikiem. Co mam zrobić? Jak szukać pomocy?

Szanowna Pai,
zachęcam do podjęcia psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym. "Nieudacznik" to taka etykieta, którą sobie Pani nadała lub takie komunikaty słyszy Pani od osób znaczących , możliwe, że uważa Pani, że nie spełnia jakiś oczekiwań innych, to taki stygmat, który powstaje w przekonaniach i utrudnia funkcjonowanie, to takie uproszczenie. Zapewne nie dostrzega Pani swoich zasobów (doświadczenia, wiedzy, umiejętności), w tym celu zalecane jest wsparcie specjalistyczne - psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję P{ani za kontakt :)

Ucieszyło mnie, że napisała Pani do Portalu, poszukując dla Siebie rozwiązania.

Jak ja to widzę?
Zaprezentowane przez Panią doznania emocjonalne, są dla Pani wskazówką, by zadbać o Siebie?
By coś zrobić TYLKO dla Siebie?
Bo (już) być może nie odpowiada Pani dotychczasowa jakość?

Kiedy pojawia się refleksja, pojawiają się wątpliwości, a w ślad za nimi może pojawić się widzenie Siebie w nierzeczywistych barwach..., bo oczekując od samej Siebie może? zbyt dużo?gubiąc gdzieś po drodze te piękne różnorodne barwy..., które (metaforycznie) ma Pani w Sobie...

Rozpisałam się..., a to dlatego, że chcę Pani powiedzieć, że jest Pani WAŻNA
i ma Pani prawo być czasami smutna.

W dzisiejszym Świecie, okazywanie emocji/uczuć postrzegane jest jako słabość, Coś, co potrzeba ukrywać, nie wyrażać.
Dla dobrostanu psychicznego, fundamentalne znaczenie ma dzielenie się swoimi uczuciami/obawami/wątpliwościami, czy nawet lękami z Bliskimi, ze Światem.
Jestem przekonana, że ma Pani dużo do dzielenia się/zaoferowania Innym.

Wspieram Panią mentalnie, życząc tylko pomyślności!

Gdyby miała Pani życzenie, zapraszam na sesję online (via Skype).

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605