Genetyka a łysienie

Mój ojciec ma 55 lat i nie ma dużych zakoli. Ja mam duże zakola. Czy mogłem przejąć geny po dziadku?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Zasady dziedziczenia łysienia androgenowego nie są takie proste... Istnieją dwie różne możliwości:

  • Może być tak, że Pański ojciec nie ma w swoim genotypie genów odpowiedzialnych za łysienie, ale Pan odziedziczył  "geny łysienia" po ojcu swojej matki, czyli po dziadku (u kobiet te geny ujawniają się rzadko, ale mogą być przekazywane potomstwu...).
  • Być może ojciec Pańskiego ojca przekazał mu geny łysienia, które słabo ujawniły się u Pana ojca, ale zostały przekazane Panu i u Pana stały się bardziej "widoczne".

Pozdrawiam!