Głośne chrapanie podczas snu

Witam, mam 27 lat i strasznie chrapie. Jest to niemalże nie do zniesienia dla osób spiących ze mną w jednym pomieszczeniu i mam z tym duży problem. Miałem już prostowane przegrody nosowe ale nie pomogło to wogóle. Co z tym zrobić?

Witam serdecznie.
Do najczęstszych przyczyn chrapania, oprócz zaburzeń drożności nosa należy otyłość, nadużywanie alkoholu, przerost migdałków oraz nieprawidłowa budowa niektórych części gardła. Jeśli w Pana przypadku mamy do czynienia z tym ostatnim laryngolodzy mogą podjąć się niewielkiej plastyki gardła, języczka i łuków podniebnych. Wcześniej jednak potrzebne jest dokładne przebadanie pacjenta (całonocna obserwacja, zapis ilości bezdechów i oddechów spłyconych, pracy serca i ewentualny stopień niedotlenienia).