Głośne przelewanie w brzuchu podczas stresu

Witam, jestem maturzystką. Niedawno pisałam próbne matury. Podczas nich co chwile burczało mi w brzuchu (nie z głodu). Stresowałam się, że ktoś usłyszy, nie mogłam się skupić na maturze, tylko na hamowaniu burczenia. Dodam, że nie stresowałam się nimi, jadłam śniadanie, na zwykłych lekcjach jest w porządku. Od czego to zależy? Jak z tym sobie poradzić? Czy pomoże orzeczenie żebym w trakcie mogła pić lub jeść? Mogę to jakoś zapchać? Proszę o radę, bo nie mogę się przez to skoncentrować na maturze

Piotr Pilarski

Proszę spróbować zjeść przed egzaminem coś tłustego np. jajko z majonezem, bigos, oraz ciemny chleb. Powinno to zajęć przewód pokarmowy na czas matury.

Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radzę przed egzaminami stosować zdrową dietę, bez napojów gazowanych, ewentualnie zastosować leki przeciw wzdęciom, objawy moga być także spowodowane emocjami zwiazanymi z egzaminem. W razie nasilenia dolegliwości sugeruję kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam