Gniecenie, ucisk, pulsowanie w okolicach znamienia

Witam, jestem nerwowym czlowiekiem mam znamię które bylo badane przez kilku dermatologow i niby jest ok ostatnio ok 3 miesięcy temu wcześniej sumie tez cos takiego czulem jak gniecenie ucisk pulsowanie w okolicach znamienia ,czy to moze byc spowodowane nerwami co mam robic? Moze je wyciąć?

Możliwe, że odczuwane przez Pana objawy dotyczą czegoś innego, a znamię jest tam przypadkowo. A może to tylko wyraz lęku przed chorobą? Gniecenie, ucisk i pulsowanie to nie są objawy nowotworu. Jeśli trzech dermatologów jest zgodnych, że ze znamieniem wszystko w porządku, to tak właśnie jest. Czy wyciąć? Ja uważam, że nie - niepokoju nie leczymy nożem.