Gorączka i czerwone krotsy u 1,5-rocznego chłopca

Chłopiec 1,5 roku miał prze 2 dni gorączkę około 38st. (od czwartku do piątku). W piątek zaczęły mu wychodzić duże czerwone krosty (nie płaskie plamki tylko takie ostre) na nóżkach i trochę na rączkach. Czy to może być objaw gorączki trzydniowej? Jak pomóc dziecku z tymi krostami, żeby mniej swędziały.

Milena Lubowicz

Zwykle w przypadku gorączki trzydniowej temperatura jest większa niż 39st, występuje 3-5 dni, a wysypka, która się potem pojawia jest głównie na twarzy i tułowiu dziecka. Oczywiście każde dziecko jest inne i przebieg chorób jest bardzo zmienny. W przypadku utrzymywania się objawów proszę o kontakt z pediatra.
Pozdrawiam