Gorączka, infekcja - może białaczka?

Witam serdecznie. Bardzo się martwię o mojego tatę. Dwa tygodnie temu miał wysoką gorączkę 39-39.9 stopni i nic go nie bolało, nie miał kataru, kaszlu. Gorączka utrzymywała się prawie przez 3-5 dni. Udał się do lekarza i zrobił morfologię z rozmazem. Wyniki wyszły złe. Zrobił USG i rtg płuc - wszystko OK. Dostał antybiotyk i tydzień po zakończeniu powtórzył badania. Oto wyniki: WBC 10,8K/ul, LYM# 3,8K/ul, MID# 0,8K/ul, GRA# 6,2K/ul, RBC 4,6M/UL, HGB 14,9g/dl, HCT 40,0%, MCV 86,9 fl, MCH 32,4pg, MCHC 37,3g/dl, RDW 13,4%, PLT 352 K/ul, MGV 10,4fl, monocyty 11%, limfocyty 41%, CRP 2,5 mg/l, neutrofile segmentowane 44%. Bardzo proszę o opinię. Martwię się, że to może być białaczka.

ponad rok temu

Wysoka gorączka u Pani taty wynikała prawdopodobnie z obecności infekcji, trudno w tej chwili powiedzieć jakiej infekcji, jakiego układu. Mam za mało danych z wywiadu, nie znam wyników sprzed antybiotykoterapii. W obecnej morfologii podwyższona jest liczba białych ciałek krwi, a w rozmazie procent monocytów, co wiązałabym z przebytą infekcją.

Gorączka może być objawem białaczki, ale najczęściej nawraca, utrzymuje się przez dłuzszy czas, towarzyszy temu osłabienie, poty nocne, często niedokrwistość, małopłytkowość (nie ma tych nieprawidłowości w morfologii Pani taty). Myślę, że nie ma w tej chwili powodów do obaw. Jeśli Tata bedzie nadal czuł się żle, proszę skontaktować się z lekarzem.