Gorsze widzenie po zmianie okularów

Witam, Tydzień temu zmieniłem okulary (poprzednie nosiłem przez ok 4 lata), mam tę samą korekcję co wcześniej (-4,5 oboje oczu), zmienił się natomiast indeks szkieł (cieńsze) Od czasu wymiany czuję, że gorzej widzę w nowych szkłach, jest to do tego stopnia zauważalne, że zauważyłem to od razu po założeniu nowych okularów. Konsultowalełem to z optykiem, jednak poradzono mi odczekanie "oczy się muszą przyzwyczaić". Chciałem dopytać czy rzeczywiście coś w tym jest i dyskomfort minie z czasem.

Lek. Tomasz Budlewski

tak, propon uję poczekac jeszcze tydzień, jeżeli nie bedzie poprawy prosze koniecznie ponownie udac się do lekarza okulisty.

Witam.
Okres przyzwyczajania oczu do nowych szkieł trwa ok. 2 tygodnie , po tym czasie należy jeszcze raz zrewidować zastosowane szkła korekcyjne przez optyka.
Pozdrawiam