Gruczolak cewkowo-kosmkowy z dysplozją nabłonka cew gruczołowych

Witam! Po usunięciu w wyniku kolonoskopii polipa rozpoznanie histopatologiczne Gruczolak cewkowo-kosmkowy z dysplozją nablonka cew gruczolowych stopnia malego oraz ogniskowo stopnia dużego usunięty w calości. Proszę o interpretacje szczególnie o ogniskowości stopnia dużego.Co konkretnie to oznacza. Dziękuje z góry za informację. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Określenie "ogniskowo stopnia dużego" dotyczy dysplazji, czyli wystąpienia atypii komórkowej, nieprawidłowego różnicowania i architektury tkankowej. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą gastroenterologiem.

Dr n. med. Grzegorz LuboiĹski

Szanowny Panie - w tym przypadku leczeniem jakim jest polipektomia jest procedurą ostateczną: nowotwór niezłośliwy, usunięty w całości !
Zycze zdrowia
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg