Grudki na podniebieniu twardym

witam na podniebieniu twardym po prawej stronie szwu mam kilka malutkich grudek/guzków- jakby pod skóra. okiem są prawie niewidoczne, ale wyczuwalne językiem. jedna z nich boli przy dotyku i gdy urażę podczas jedzenia. bardzo mnie to niepokoi. co to moze być???

Są tam małe gruczoły czasem podrażnione sie powiększają , powinno przejść samo po kilku dniach ,jeśli będzie inaczej powinien obejrzeć to lekarz , jeśli towarzyszy temu gorączka lub inne objawy choroby wirusowej należy udać sie do lk.rodzinnego