Guz nerki typu angoimyolipoma a konieczność przebywania pod opieką lekarza

Mam guz nerki typu angoimyolipoma 10 mm od 3 lat.Kontroluję raz do roku w Usg i nie rośnie. Czy muszę być pod opieką lekarza,jeżeli tak to jakiej specjalności?

Witam.
Guz jest mały, nie wymaga operacji a jedynie kontroli.
W przypadku powiększania się guza trzeba wziąć pod uwagę leczenie operacyjne ponieważ są to guzy bardzo dobrze ukrwione a wraz ze wzrostem wielkości guza rośnie ryzyko krwotoku.
W związku z tym musi być pani pod opieką lekarza. Moim zdaniem wystarczy lekarz POZ o ile ma możliwość zlecania badań kontrolnych USG.
Natomiast w razie niepokojących zmian, powiększania się guza konieczna jest konsultacja urologiczna.