Guzek na przedramieniu a czerniak

Witam, mam na przedramieniu dziwny guzek. Mam go od 10 lat, kiedys 2 razy zahaczylam go jak golilam ręce i on krwawił, jest brązowy na obwódce a w środku różowy/ w kolorze skóry. Ma ok 1cm. Ostatnio robiłam morfologię wyszlo wszystko książkowo dobrze, ale jakoś zaczęłam czytać w internecie o czerniaku i mimo że moja obwódka jest brązowa, zaczęłam się bać. Czy to może być rak?

Milena Lubowicz

Jeżeli znamię takie ma Pani 10 lat, a ono nie zmienia barwy, kształtu czy wielkości to nie ma powodu do niepokoju. Dla pewności można wykonać badane dermatoskopowe w gabinecie dermatologa.
Pozdrawiam

Dzień dobry, jeśli niepokoi Panią to znamię, proszę udać się do dermatologa, który badaniem dermatoskopem zdiagnozuje zmianę. Pozdrawiam!