Guzki w obrębie szyi a nadczynność tarczycy

Witam serdecznie na szyi widac jak bym miała nadczynnośc tarczycy, na badaniu usg wyszło że sa małe guzki ale sama tarczyca jest ok, badania krwi też w normie. Do wizyty u lekarza mam jeszcze kilka miesiecy a sie niepokoje dlatego pytam: czy powinnam sie faktycznie martwic tymi guzkami? czy spokojnie czekac do wizyty dziękuje i pozdrawiam

Witam Panią,

W zależności od wielkości zmian opisanych w usg tarczycy i ich charakteru może mieć Pani wskazania do biopsji zmian celem dokładnej ich oceny, co ułatwi dalsze postępowanie. Warto wcześniej zgłosić się o lekarza, aby ocenił, czy konieczne są dalsze, bardziej szczegółowe badania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz