Guzy w okolicy odbytu a podejrzenie żylaków odbytu

Witam! Dzisiaj rano wyczułem obecność kilku guzków (fałdów) w okolicy odbytu, dodatkowo towarzyszył temu lekki ból. Przy wypróżnianiu ból nie był intensywny, gorzej przy podcieraniu. Wcześniej nigdy nie zaobserwowałem żadnych objawów, nie miałem problemów z wypróżnianiem ani krwawieniem odbytu. Czy opisane schorzenie to może być zakrzep przyodbytowego splotu żylnego? Tylko u mnie pojawiło się kilka guzków, a nie jeden. Zamieszczam fotografię: http://imageshack.us/photo/my-images/594/hemoroid.jpg/ Jak można się tego pozbyć/złagodzić ból? Dzięki za porady.

Niestety link ze zdjęciem jest już nieaktywny. Takie objawy jak Pan opisuje raczej wskazują na obecność żylaków odbytu w stanie zapalnym, a nie wykrzepiałych żylaków (ból wtedy jest bardzo silny, zgrubienia twarde, duże, tkliwe). W takim przypadku wystarczające są maści na żylaki dostępne bez recepty w aptece, tabletki doustnie na bazie diosminy oraz przymoczki chłodne z wywaru kory dębu. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w przeciągu kilku dni konsultacja u chirurga ogólnego.