Hashimoto i badanie tarczycy

Witam. Proszę o pomoc, moja 24 letnia córka choruje na hoshimoto obecnie jest na zażywa euthyrox 75 mg oraz 100 mg na przemian co drugi dzień. Jeszcze ok 3 lata temu pojemność jej tarczycy to 10 ml.,dzisiaj to 4,6 ml.Czy jest dla nie ratunek aby można wyregulować pojemność tarczycy.Proszę o odpowiedż czy jest ratunek

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety nie ma możliwości na wpłynięcie za pomocą leków czy dostępnych metod leczniczych na objętość tarczycy. Leki, które pobiera Pani córka mają za zadanie wyregulować czynność hormonalną i jest to najważniejszy cel leczenia. Pozdrawiam