hpv

Poroniłam samoistnie w 6 tyg.
Czy powodem mogło być zakażenie HPV? Ja mam 52 mąż 52 i 66, natomiast obydwoje od roku jesteśmy bez zmian. Ja miałam wymrażane zmiany na wargach i usuwaną zmianę po kolposkopi na szyjce. Mąż nigdy nie miał zmian. Od roku nie mam zmian.
Czy ten wirus przeszkodzi nam w planowaniu dziecka? Czy to poronienie było po prostu statystycznie anomalią.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Nie jest wykluczone, że przyczyną poronienia rzeczywiście była występująca u Pani infekcja. Zazwyczaj jednak kobietom z HPV udaje się donosić ciążę. Bardziej prawdopodobne jest, że poronienie było spowodowane innymi, częstszymi przyczynami, tj. zaburzenia genetyczne u dziecka (w pierwszym trymestrze dochodzi do utraty z tego powodu wielu ciąż).
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w staraniach!