Huśtawki nastrojów, bóle głowy i świąd przy tabletkach antykoncepcyjnych

Zażywam tabletki antykoncepcyjne Sidtretella 20. Jest to moja pierwsza antykoncepcja, wzięłam dopiero 9 tabletek a skutki uboczne dają się we znaki. Huśtawka nastrojów, bóle głowy, świąd. Dziś zauważyłam swędzące bąble (jak po ukąszeniu komara) w okolicy pośladków, w przeciągu kilkunastu minut rozprzestrzeniły się na całe pośladki, okolice bioder i ud. Wzięłam odczulający Rupafin. Proszę mi powiedzieć czy to są normalne skutki uboczne stosowania antykoncepcji czy raczej zmienić tabletki?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można zalecić odpowiednią zmianę antykoncepcji.