Ile czasu może potrwać zanim zacznę tracić na wadze?

Witam, byłam na dość radykalnych dietach. Potem sporo przytyłam. Od 2msc jestem na zdrowej diecie wegetariańskiej, jem zbilansowane posiłki, soczewicę, ciecierzycę, uzupełniam wit B12 i żelazo, wiele owoców i warzyw. Słodycze sporadycznie. 2-4x tyg ćwiczę. Wiem że organizm musi się ustabilizować, czuję się o wiele lepiej ale ile czasu może potrwać zanim zacznę tracić na wadze? Chcę tym razem schudnąć zdrowo i trwale. Dziękuję.

Witam Panią,

nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie odnośnie tempa odchudzania ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Każdy z nas jest inny i w innym czasie zachodzą zmiany w naszym organizmie. Bezpieczne odchudzanie to około 0,2-1kg tygodniowo. Widzę, że jest Pani z warszawy więc mogłabym zaprosić na konsultację dietetyczną w celu wykonania odpowiednich pomiarów składu ciała i doboru indywidualnej diety. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska