Ile czasu potrzeba, aby zrósł się płat kostny wraz z kością czaszki po kraniotomii?

Witam. Ile czasu potrzeba, aby dokładnie zrósł się płat kostny wraz z kością czaszki po kraniotomii? I czy normalne jest w miejscu zrostu tego płata, taka jakby narośl kostna?

Witam. Kość - także pokrywy czaszki goi się kilka miesięcy, a pełną wytrzymałość uzyskuje po cirka 6-ciu miesiącach. Gojenie następuje przez wytworzenie kostniny = zgrubienie. W kolejnych etapach gojenia wytworzona kostnina ulega przebudowie i częściowo zgrubienie zaniknie.