Ile mam schudnać by być szczupłą?

Ile muszę schudnąć, by wyglądać zgrabnie? Ważę 63kg przy wzroście 166cm mam 17 lat. Mam za duży brzuch i boczki reszta ciała też nie jest idealna. Proszę o pomoc naprawdę dla mnie to bardzo ważne i czy w 2 miesiące dam radę schudnąć tyle?

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała mieści się jeszcze w granicach normy, ale kilka dodatkowych kilogramów może spowodować nadwagę.
W ciągu dwóch miesięcy można sporo schudnąć, ale w Twoim wieku nie zalecam drastycznych metod odchudzania. Nie piszesz nic o swoim sposobie odżywiania, więc nie wiem jakie zmiany powinnaś wprowadzić, ale na pewno powinnaś zastosować się do zasad racjonalnego żywienia, o których wielokrotnie była mowa w tym serwisie. Zapoznaj się z piramidą żywienia (http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...), jedz 5 posiłków regularnie  w około 3-godzinnych odstępach, unikaj słodyczy, słodzonych napojów i produktów fast food. Jedz dużo warzyw i owoców, produktów z pełnego ziarna i chudego nabiału.
Jeśli chcesz zlikwidować brzuch i tzw. boczki powinnaś zacząć ćwiczyć kilka razy w tygodniu, pamiętając, że dopiero po około 30 minutach zaczyna się spalanie tłuszczu. Wakacje to dobry czas na różne sporty. I pamiętaj - nie ma ma ideałów:)

Pozdrawiam