Infekcja układu moczowego objawiająca się bakteriami w moczu oraz podwyższonymi leukocytami

Dzień dobry. Czy infekcja układu moczowego objawiająca się bakteriami w moczu oraz podwyższonymi leukocytami 25 /ul mogła być przyczyną poronienia? Czy mogę trzy dni po poronieniu (od wczoraj biorę antybiotyk) wykonać posiew moczu oraz z szyjki macicy aby dowiedzieć się czy to mogło być przyczyną śmierci Synka?

Lek. Tomasz Budlewski

bardziej konieczne by było badanie płodu/wód płodowych. proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa.