Intensywne migreny i pulsujący ból głowy
Panie Doktorze, mam intensywne migreny, średnio raz w tygodniu. Dzisiaj mam drugi dzień z rzędu. Czuje pulsujący ból jakby za okiem (gdyż kiedy je masuje jest lepiej), z lewej albo z prawej strony głowy. Jestem przy tym osłabiona, razi mnie światło, czasami mdli. Nadmieniam, że żadne leki przeciwbólowe nie pomagają a ból trzyma cały dzień. Czy są jakies leki, które mi pomogą? Chciałabym zrobic tomografie głowy bo boję sie ze to moze byc cos powazniejszego.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy zdecydowanie wymagają oceny specjalisty neurologa oraz wykonania bardziej szczegółowych badań, w tym CT głowy. Jeśli potwierdzi się diagnoza migreny, może Pani przyjmować np. sumatryptany - to dość nowa, skuteczna grupa leków w leczeniu migreny.