Interpretacja badania EKG u 42-letniej osoby

amplituda zespolu QRS zwiekszona w V4,patologiczny zalamek Q w aVR,nieprawidłowy zalamek R w V5,nieprawidlowy zalamek T w I. Jak zinterpretowac te badanie ekg mam 42 lata

Niestety aby prawidłowo zinterpretować EKG konieczne jest obejrzenie zapisu z wszystkich odprowadzeń, nie ominie więc Pana wizyta u lekarza. Przytoczone przez Pana parametry to zapewne automatyczna interpretacja echokardiografu, oderwane od całości zapisu nie dadzą się zinterpretować.