Interpretacja badania histopatologicznego u 18-latki

Dzień Dobry.Mam pytanie na badaniu histopatologicznym wyszło ze mam utkanie błony śluzowej z cechami akantozy i zwyrodnienia ( chodzi o pecherz).I chce sie dowiedzieć co to jest.Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam. Opisane zmiany świadczą o nieprawidłowej strukturze nabłonka pęcherza moczowego. Akantoza to z definicji pogrubienie warstwy kolczystej nabłonka.