Interpretacja badania rezonansu
Witam, mam 36 lat, jestem kierowca zawodowym i od kilku lat mam nasilające bóle kręgosłupa. Proszę o interpretacje badania rezonansu. Dehydratacja krążków m-kręgowych C5/6/7. Na poziomie C4/5 wypuklina pierścienia włóknistego, C5/6 osteofity wraz z wypukliną pierścienia włóknistego zwężające otwory m-kręgowe. Na poziomie C6/7 przepuklina krążka m-kręgowego prawostronna, uciska worek oponowy i zwężą odp. otwór m-kręgowy.Osteofitoza krawędziowa. Spłycona lordoza. Dziękuję i pozdrawiam.
36 LAT ponad rok temu
Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej
Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa oraz zmiany przeciążeniowe. Z pewnością odczuwa Pan dolegliwości bólowe. Proponuje skonsultować wynik z neurochirurgiem. Oczywiście nie wszystkie zmiany można usunąć operacyjnie jednak z pewnością można spowodować iż dolegliwości bólowe cofną się. Późniejsza rehabilitacja także przynosi pożądane efekty.