Interpretacja prób wątrobowych u 39-letniego mężczyzny

Witam - prosze o interpretacje prob watrobowych. 05.08.2014 ASPAT 29, GGTP 113, Bilirubina 0,85, ALAT 35, Glukoza 78 03.09.2014 ASPAT 28, GGTP 163, ALAT 39, Glukoza 81 Miedzy 2 badaniami nie spozywalem alkoholu i miesiac przed pierwszym - wczesniej sporadycznie piwo od maja jestem na diecie, unikam ciezkostrawnych pokarmow. Bralem rano sylimarol a po obiedzie esseliv. Mam 38 lat, 110 kg/ 185 cm wzrost. 2 dni przed 2 badaniem troche zaszalalem z jedzeniem (grillowe). Obecnie nie biore tabletek.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane podwyższenie GGTP jak najbardziej może być wynikiem spożycia ciężkostrawnego mięsa z grilla. Poza tym, próby wątrobowe oraz glukoza są prawidłowe.