Interpretacja RTG i ból pleców

Witam , właśnie odebrałem wynik RTG. Mam 33 lata i czuje bóle pleców zwłaszcza rano i z lewej strony.WYNIK: SPŁYCONA LORDOZA.ODMIANA ROZWOJOWA-CZĘŚCIOWA SAKRALIZACJA KRĘGU V-5 Z WYTWORZENIEM DODATKOWYCH STAWÓW KRZYŻOWO-LĘDŻWIOWYCH. Dodam , że jestem kierowcą TIR . DZIĘKUJE ZA POMOC

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik wskazuje na:
- spłycenie fizjologicznego wycięcia kręgosłupa ku przodowi (lordoza), co jest zmianą zwyrodnieniową lub następstwem zmiany opisanej poniżej,
- istnienie wady rozwojowej jaką jest sakralizacja kręgu L5, co oznacza zrośnięcie piątego kręgu lędźwiowego z kością krzyżową. Dodatkowo w miejscu tym wytworzyły się dodatkowe stawy krzyżowo-lędźwiowe.
Ponieważ odczuwa Pan dolegliwości bólowe, co dodatkowo może nasilać tryb Pana pracy, wskazana jest rehabilitacja. Skierowanie na właściwe ćwiczenia/zabiegi uzyska Pan od lekarza.