Interpretacja USG Doppler

Dzien dobry,poprosze o interpretacje usg dopler.W zakresie konczyny dolnej prawej zyla udowa wspolna udowa gleboka,podkolanowa.piszczelowe przednie piszczelowe tylne i srodmiesniowe drozne bez skrzeplin.Ściany zyl prawidlowo reaguja na ucisk sondą.Spektrum reaguje na próbe Valsalvy.Zastawki w odcinku podkolanowym niewydolne.W dolnej czesci uda oeaz w gornej czesci podudzia widoczne perforatory.Żyla odpiszczelowa i odstrzalkowa nieposzerzona,drozna bez skrzeplin.

Z patologii zobrazowanych w czasie USG Dopplera naczyń żylnych tylko w zakresie żył odcinka podkolanowego stwierdza się niewydolność zastawkową (zapewne są tam umiejscowione żylaki). Obraz USG tylko w nieznaczny sposób wskazuje na miejscową patologię czynnościową żył.