Interpretacja wyniku badania MR u 53-latki
Witam na wizytę dopieroza 2 m-ce dlatego proszę o interpretacje wyniku MR:mam 53 lata , Obniżona wysokość krążka L5/S1, uwypuklina tylna krążka międzykręgowego L1/L2, Przepulkiny tylne L2/L3,L3/L4,L4/L5, z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych.Przepuklina tylna lewoboczna krążkaL5/S1, z uciskiem worka oponowego,wypukleniem się krążka do obu otworów międzykręgowych i uciskiem korzenia nerw.Wyciągnięcia na tyln.krawędz.trzonów.Odczyn zwyrodnieniowy o typie ModicII w trzonach kręgów L5 i S1.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem celem ustaelnia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.