Interpretacja wyniku badania USG wątroby 54-latki

Witam, proszę o interpretacje USG"w płacie prawym watroby obszar hypoechogeniczny 7 mm".Pozostałe części wątroby w USG wyszły prawidłowo i inne narządy tez.Uskarżam sie na silne bóle brzucha, mam jeszcze zlecona endoskopię,ale leki (Mesopral) na razie nie daja mi poprawy.Kontrolne USG za 6 mcy.Czy taka zmiana może dawać dolegliwości bólowe ale ja mam bóle po lewej stronie brzucha, nasilające sie przy schylaniu np.Mam 54 lata jestem kobieta.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ponieważ stwierdzono zmianę hipoechogeniczną należałoby wykonać tomografię komputerową jamy brzusznej, żeby ocenić czy jest to gruczolak wątroby, czy przerost guzkowy wątroby. Mogą one powodować dolegliwości bólowe jednak należy wykluczyć inne przyczyny, proszę poczekać na endoskopię, która może pomóc wyjaśnić przyczyny dolegliwości bólowych.
Pozdrawiam