Interpretacja wyniku biopsji piersi

Witam, proszę o odpowiedź, co oznacza mój wynik biopsji: Masy białkowe makrofagi - zawartość torbieli. Co on oznacza? Dodam jeszcze, że karmię piersią i wcześniej miałam zastój pokarmu w piersi. Czy może to być skutkiem tego?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Opis biopsji wskazuje na treść nakłutej torbieli piersi, powstałej prawdopodobnie z powodu wspomnianego zastoju pokarmu. Makrofagi to komórki usuwające substacje pochłaniając je i trawiąc (fagocytoza) np. bakterie lub, w tym przypadku, masy białkowe z pokarmu. Wskazuje to na toczący się w torbieli lekki proces zapalny.

Pozdrawiam