Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa i silne bóle odcinka lędźwiowego i drętwienie nóg

Witam.Bardzo proszę o interpretację wyników rtg.Przewklekła wielopoziomowa zaawansowana dyskopatia poprzeciążeniowa na poziomach od L1-do L5-S1 o stopniu nasilenia degeneracji dyskó miedzykręgowych i krawędzi trzonów kręgów wzrastającym w kierunku kości krzyżowej,zmiany zwyrodnieniowe,wytwórcze,poprzeciążeniowe stawów m.kręgowych.Dodam że ciepię na silne bóle odcinka lędzwiowego i drętwienie nóg.Proszę o pomoc i wyjasnienie co to za zmiany

Szanowna Pani, biorąc pod uwagę Pani dolegliwości, a w szczególności drętwienie kończyn dolnych oraz wynik badania RTG powinna Pani zgłosić się na konsultację do neurologa lub ortopedy. Jeżeli dolegliwości opisne przez Pania mają charakter stały lub stały i narastający po przeprowadzeniu badania konsultant najprawdopodobniej będzie kierował panią na badanie NMR odcinka lędźwiowego kręgosłupa w celu oceny stopnia zaawasowania zmian i wyboru rodzaju leczenia w Pani wypadku ( operacyjne lub zachowawcze). Pozdrawiam i życzę szybiego wyjasnienia Pani problemu zdrowotnego.