Interpretacja zdjęć RTG nadgarstka po zerwaniu więzadła kości łódeczkowato-księżycowatej
Witam wszystkich. prosze o analize moich zdjac rtg nadgarstka lewego. w lipcu ubieglego roku mialem wypadek w pracy. zerwanie wiezadła kosci łódeczkowato- ksieżycowatej. po zabiegu artrodezy. i po sanatorium i caly czas rehabilitowany. ciagły ból nadgarstka, czasami nie do zniesienia. podaje link do zdjec rtg. pozdrawiam. http://imageshack.us/photo/my-images/194/03c5.png/
ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Trudno mi oczywiście konkretnie odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania pacjenta. Dolegliwości jakie Pan przedstawia sugerują z dużym prawdopodobieństwem przetrwałe zmiany w obrębie kości śródręcza . Niestety nikt Panu nie opisze zdjęć z RTG , gdyż przedstawione na zwykłym ekranie komputera nie są diagnostyczne i nie należy na podstawie takich zdjęć dawać rozpoznań. Opisem musi zająć się albo radiolog albo ortopeda po analizie tychże zdjęć na odpowiednim, diagnostycznym monitorze. W takim wypadku pozostaje Panu tylko bezpośrednia konsultacja u ortopedy, który po badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania.
Witam, na zdjęciach widoczny jest zwiększony odstęp pomiędzy kością łódeczkowatą i księżycowatą - efekt uszkodzenia więzadeł łódeczkowato-księżycowatych. Widoczne są również początki zmian zwyrodnieniowych w stawie promieniowo-łodeczkowatym - wynik przewlekłego uszkodzenia. Z poważaniem Maciej Klich Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu ortopeda@maciejklich.pl www.maciejklich.pl